Láká vás pěstování vlastních bylinek a nevíte, jak začít?

Nejste si jisti, jak sestavit záhon z bylinek?

Nevíte, které druhy do své zahrady vybrat a čím se řídit?

Chcete mít dostatečné množství bylinek i na zimu?

Hledáte inspiraci, jak bylinky pro sebe využít?

Pokud je tohle přesně vaše realita, pomůžu vám ji změnit!

Byla jsem na tom před léty úplně stejně.

Když jsme koupili chaloupku se zahradou, představa neomezeného množství čerstvých bylin byla pro mě velmi lákavá, protože ráda vařím.

Ale neměla jsem pěstitelské zkušenosti, a i když jsem tušila, že je dobré začít s málem, nevěděla jsem, které bylinky vybrat a kam je dát.

Navíc jsem se o ně mohla starat jen o víkendech, a tak jsem měla obavy, aby moje snahy nebyly marné a bylinky prospívaly i za mé nepřítomnosti.

POSTUPEM ČASU JSEM ALE NASBÍRALA ZKUŠENOSTI A DNES SE TĚŠÍM
Z HOJNOSTI BYLIN, KTERÉ JSEM SE NAUČILA VYUŽÍVAT NEJEN V KUCHYNI.

Chci vám ukázat snadný způsob, jakým se můžete ke svým vlastnoručně pěstovaným bylinkám propracovat.

Rozhodla jsem se pro vás napsat příručku, ve které vás seznámím s deseti nenáročnými bylinkami, a vy si na základě uvedených informací vyberete ty, které se budou hodit do vaší zahrady a ze kterých budete mít největší užitek.

Zároveň budete vybaveni různými typy i recepty, jak bylinky ze své zahrádky využít.

Nahlédněte do obsahu příručky

Již několik let se věnuji pěstování různých plodin na naší venkovské zahrádce. Snažím se ji přetvářet v souladu s přírodou a bez chemie. No a ona naoplátku přetváří mě. Učí mě přemýšlet v souvislostech
a hledat jednoduchá řešení vhodná pro obě strany.

 

A to, co ona učí mě, chci teď naučit já vás!  😉

Jaký přínos pro vás příručka bude mít?

Naučíte se vyhodnocovat, pěstování kterých bylin je pro vás smysluplné
Dozvíte se, která skupina bylinek je méně náročná na pěstování a proč
Ke každé bylince získáte přehledné pěstební informace, které vám pomohou při realizaci výsadby
Získáte inspiraci i návody, jak bylinky zpracovat nejen v kuchyni, ale i do domácí lékárničky
Díky pěstování vlastních bylinek ušetříte peníze a bylinky budou voňavější a kvalitnější než ty z obchodu

Pro koho příručka není

Ačkoli se příručka věnuje pěstování nenáročných bylinek, úplně bez práce to nebude. Pokud se o bylinky nechcete starat, není příručka pro vás.
Pokud se vám nechce přemýšlet a očekáváte přesný návod typu co, kam a jak, budete zklamaní.
Příručka se nevěnuje budování záhonu, úpravě terénu, půdy atd., ale ani pěstování bylinek v nádobách nebo na balkoně.

Když vypěstujete své první bylinky,
dáváte a zároveň přijímáte. Dáváte sobě pocit, že jste to dokázali, dáváte si možnost tvořit, být v souladu s přírodou. Prostřednictvím květů bylinek dáváte obživu všem možným včelkám, pestřenkám i čmelákům. A když bylinky sklízíte, sušíte,
v tu chvíli už víte, že budete dávat dál. Budete z nich připravovat chutné pokrmy, čaje nebo tinktury, které během zimy budou pomáhat nejen vám, ale celé rodině. A vše, co dáváte,
dostanete i vy! Odměňte se a zažijte
pocit hojnosti, naplnění a souladu.

Dopřát si vlastní bylinky, pokud máte zahrádku, je tak snadné!

Kolik za minipříručku zaplatíte?

Příručka o rozsahu 30 stran byla sestavena na základě mých zkušeností tak, aby podala základní a nepostradatelné informace o vybraných bylinkách a dovedla vás k prvním vlastním výpěstkům.

Cena za příručku je 290,- Kč.

Cena příručky nepřesahuje cenu za nákup základních bylinek v obchodě, kdežto hodnota příručky, pokud se rozhodnete bylinkový záhon realizovat, se pohybuje v cenové relaci několika nákupů bylinek po několik let. Má to smysl!

A ještě k otázkám, které Vás napadají:

Co když jsem bylinky nikdy nepěstovala a vůbec se v nich nevyznám?

Pěstování bylinek není složité a do příručky byly vybrány ty, které jsou nejméně náročné na péči a zvládne je i začátečník. Navíc nemusíte hned pěstovat všech 10 druhů, ale na základě informací o každé z nich si vybrat jednu a začít se s ní postupně seznamovat. S přibývajícími zkušenostmi budete mít větší předpoklady k pěstování dalších druhů.

Informací o pěstování bylinek je všude spousta. K čemu tedy příručku?

Ano, žijeme ve světě, který je přímo zaplavený informacemi a zdrojů je mnoho. Ale existuje i spousta přístupů ke stejným věcem. Obsah této příručky tedy odráží můj přístup k pěstování – a já kladu důraz na nenáročnost a smysluplnost. Navíc mít základní informace pěkně pohromadě není k zahození. Odpadá tím sáhodlouhé vyhledávání a váhání.

Nějaké zkušenosti s bylinkami už mám, bude to i pro mě?

Ačkoli je příručka určena především pro ty, kteří s bylinkami začínají, věřím, že může být inspirativní i pro ostatní. Záleží samozřejmě na míře zkušeností. V příručce jsou uvedeny i možnosti využití jednotlivých bylin, takže se nezaměřuje pouze na pěstební podmínky. Pokud ale budete cítit, že vám zakoupení příručky vůbec nic nedalo, můžete do 14 dnů zažádat o navrácení peněz zpět.

Byla bych ráda, abyste s příručkou byli spokojeni. Nicméně může se stát, že nákup neodhadnete a nebude to přesně to pravé pro vás. Proto nabízím garanci vrácení peněz v plné výši ode dne, kdy vám příručka bude odeslána do vaší e-mailové schránky, a to bez udání důvodu.

Jako BONUS navíc ode mě dostanete Pracovní listy!

Povedu vás krok za krokem!

Abyste věděli, kde začít, a udělali jste si opravdu jasno v tom, co budete pěstovat, vytvořila jsem pro vás pracovní listy. Povedou vás krok z krokem jednotlivými úkony, které jsou nezbytné pro úspěšné pěstování a radost z bylinek.

Představte si

Co o příručce říkají ti, kteří už ji mají?

Ahoj Jani, jsem nadšená. Už od minulého roku pomalu předělávám zahradu a udělala jsem si takovou malou bylinkovou zahrádku. Jenže, protože jsem toho hodně nevěděla, udělala jsem mnoho chyb. Letos to zkusím znova a podle tvé příručky. Objevila jsem díky ní mnoho nových bylinek, které prostě musím mít. Už jsem měla hlavní představu toho, co na zahradě chci, ale po přečtení příručky budu svůj koncept asi ještě rozšiřovat. Vypadá to, že díky pracovním listům udělám mnohem méně chyb a ušetřím peníze za špatně zvolené kousky:) Je přehledně napsaná, žádné dlouhé vypisování, prostě to důležité, abych mohla jít a pustit se do práce. (Už jsem byla v zahradnictví koupit semínka.) Doporučuji každému, kdo se zahradou začíná! Boží!
Lucie Václavkováfotografka (www.vaclavkovalucie.cz)
Doporučuji všem začínajícím pěstitelkám, které se chtějí těšit z vlastních bylinek a nejsou si jisté, jak začít! Příručka je velice přehledná, čtivě napsaná a oceňuji i její grafické zpracování. Když vidíte ty krásné bylinky, máte hned chuť zabořit prsty do hlíny a začít sázet nebo si jít nějakou bylinku utrhnout a uvařit si z ní dobrý čaj.
Šárka Endtováterapeutka (www.sarkaendtova.cz)
Na příručku jsem byla zvědavá a trochu jsem se bála, zda nebude moc povrchní, když je to inzerováno jako pro začátečníky. Hned první stránky mě ubezpečily, že povrchní rozhodně není. Podala poměrně rozsáhlé informace o deseti základních (ale široce využitelných) bylinách, které jsou nenáročné a jsou tedy i pro začínající bylinkáře. Moc se mi líbily tipy na zpracování jednotlivých bylin. Doporučila bych prakticky všem, co mají zahrádku či balkon a chtějí mít na ní něco, co je hezké, zdravé, využitelné.

Pracovní listy jsou pro mě doplňkem, oceňuji v nich přehlednou tabulku. Pro někoho, kdo váhá co vybrat, bude určitě užitečný. Já moc neváhám, jelikož jsem si zvládla udělat představu již během čtení příručky.
Lucie Arazimováwww.luciearazimova.cz

Čím dříve se rozhodnete pro pěstování svých vlastních bylinek, tím dříve vám na zahrádce nebo třeba i v domácnosti budou dělat radost. Není důvod čekat.

Pokud máte o příručku zájem, objednejte si ji hned TEĎ!